GE F96T8/GO/CVG
Code : 642944544
Category : baby
Rating :
Specification
Lamps and Ballasts Product Catalog GE Lamp & Ballast Products Catalog T8 (continued) T8 Single Pin (Fa8) 59 96.0 25810 F96T8/GO/CVG 24 1500 4492 4400 103 Gold ,GEs exclusive patented Lexan® polycarbonate gold lamp coverage from F96T8/GO/CVG 25810 12,000 59 96" 4492 24 F40T12/GO/CVG 25850 20,000 40 48" 2510 30,GEs Super Golds give you 35% higher lumens than the old phosphor gold lamps. F96T8/GO/CVG 25810 12,000 59 96" 4492 24 F40/GO/CVG 25850 20,000 40 48" 2510 30,Here is a list of all of Fluorescent by manufacturer(s): GENERAL ELECTRIC GE F58W/835 CVG #12405 , GENERAL ELECTRIC GE F58W/835 #93331 , GENERAL ELECTRIC GE F58W/840 ,GE Super Gold CVG lamps provides maximum UV blockage and outstanding shatter protection which is critical in IC Fabs. The exclusive gold sleeve blocks all wave ,GE 25810 F96T8/GO/CVG 59W GE Fluorescent Gold Lamp T8 Gold Sleeved, Blocks UV and Deep Blue Emissions. -Bulb: Linear T8 -Base:Double-End Fa8 1-Pin -Length:96 in ,GE 25810 - 59 watt 96" T8 Single Pin (Fa8) Base Gold Covered Cov-R-Guard Shatter-Protected Fluorescent Light Bulb (GE F96T8/GO/CVG 25810),Buy GE 25810 - F96T8/GO/CVG Straight T8 Fluorescent Tube Light Bulb with fast shipping and top-rated customer service. Once you know, you Newegg!,Ge Covrguard - 197 results like GE 41143 - F64T6/SP35/CVG Straight T6 Fluorescent Tube Light Bulb, GE F96T8/GO/CVG. GE covRguard® T8 - Shatter-Resistant,Bulbtronics has the largest selection and best prices on all Fluorescent products. For more detailed specifications for this GEF96T8GOCVG , please look below. Specs
Feature
N/A
Description
GE covRguard® T8 - Shatter-Resistant
Related Seller
GE F96T8/GO/CVG #25810 | GENERAL ELECTRIC | Fluorescent
Ge Covrguard - Compare Prices, Reviews and Buy at Nextag
GE 25810 - F96T8/GO/CVG Straight T8 Fluorescent Tube Light Bulb ...
GE 25810 - 59 watt 96" T8 Single Pin (Fa8) Base Gold Covered Cov-R-Guard Shatter-Protected Fluorescent Light Bulb (GE F96T8/GO/CVG 25810)
GE 25810 F96T8/GO/CVG 59W GE Fluorescent Gold Lamp T8 Gold Sleeved ...
GE 25810 F96T8/GO/CVG 59W GE Fluorescent Gold Lamp T8 Gold Sleeved, Blocks UV and Deep Blue Emissions. -Bulb: Linear T8 -Base:Double-End Fa8 1-Pin -Length:96 in